Fiyongo hem hediye vermenin, hem almanın duygusallığını ve sıcaklığını koruyan, hem de kullanıcılarına sevilen markalara ait onlarca ürün sunan bir uygulama. Kullanıcılar seçtikleri hediyelere kişsel mesajlar yazabiliyor, fotoğraf ve video ekleyerek Whatsapp ve Facebook aracılığıyla gönderebiliyor.

Ödeme servisi olarak da Mastercard'ın online altyapısı Masterpass'ı kullanıyor. Kullanıcıların gönderdikleri hediye ise bir linkle anında görüntülenip kullanılabiliyor. Yani hediyeyi alan kişi uygulamayı indirmeye gerek kalmadan hediyeyi açabiliyor. Uygulama hem iOS, hem Android'de kullanıcılara sunuluyor.

Fiyongo, gençleri ve genç profesyonelleri kullanıcı portföyüne dahil etmeyi hedefliyor. Gelir modeli gerçekleşen işlemler üzerinden tedarikçilerden alınan komisyon üzerine kurulu. 2016'da Garanti Partners'a dahil olan girişim, Garanti One ile entegre olarak Garanti Bankası ile çalışmaya başladı. Crate&Barrel, McDonalds, Koton gibi önemli markalarla iş birliği yaptı.

Fiyongo doğum günleri ve özel günleri hatırlatarak kullanıcının mahcup olmamasını sağlıyor. Ayrıca kullanıcıların kendi kişisel etkinliklerini eklemesine de imkan tanıyor. Her alışverişte tekrar tekrar kredi kartı bilgileri sorulmuyor. Masterpass altyapısı sayesinde kart bilgilerini bir kez girmek girmek yeterli. Spotify'den Cinemaximum'a, Crate&Barrel'den McDonalds'a, Petra Coffee'den Kılıç Ali Hamamı'na kadar farklı kategorilerde hediye seçenekleri sunuluyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap