Osmo Play, çocuklar için tasarlanmış, fiziksel oyun konseptiyle dokunmatik ekran teknolojisini bir araya getiren yeni bir oyun. Osmo Play sayesinde çocuklar girişimciliğin nasıl bir deneyim olduğunu öğreniyor.

Global eğitim teknolojileri sektörünün, diğer bir adıyla “Edtech”in, 2020 yılına kadar yaklaşık 160 milyar dolarlık pazar hacmine sahip olacağı tahmin ediliyor. Yakın zamanda ise, eğitici çocuk oyunları üreticisi Osmo yeni ürünü “Pizza Co” ile sektörde öne çıkan bir gelişmeye imza attı.

iPad aracılığı ile oynanan Osmo Play, iPad kamerasının üzerine yerleştirilebilir bir aksesuara sahip. Bu sayede, çocuklar tarafından masanın üzerinde yapılanları ekrana aktarabilmek mümkün oluyor. Oyunda, ekranın önünde yapılan fiziksel aktiviteler ve kullanılan gerçek objeler dokunmatik ekranlı oyun konseptiyle harmanlanıyor.

Oyunun son uygulaması Pizza Co. çocuklara kendi restoranını kurmasına, sanal müşterilere çeşitli oyuncak malzemelerle yapılmış pizzaların satışını yapmasına olanak sağlıyor. İkisi de daha önce birer Google çalışanı olan şirket CEO’ları Pramod Sharma ve Jérôme Schollor tarafından kurulan oyun, temelde çocuklarda girişimcilik özelliklerin desteklenmesi fikrinden güç alıyor. Çocuklar, Pizza Co. sayesinde tıpkı birer girişimci gibi kendi şirketlerini yönetme deneyimi ediniyor. Oyunda başarı sağlayanlar ise restoranları için daha şık bir dekorasyon ya da daha hızlı çalışan fırın gibi çeşitli ödüller almaya hak kazanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap