Gelişen teknoloji ile artık pişmiş yemeğin bile kalorisini hesaplamak mümkün hale geldi.

Telefonlarda kalori hesaplamaya yönelik birçok diyet ve sağlık uygulaması bulunuyor. Fakat ABD’de yeni geliştirilen bir cihaz besin değerini merak ettiğiniz bütün gıdaların pişirilmiş dahi olsa kalorisini hesaplayıp size gösteriyor.

Consumer Physics tarafından geliştirilen DietSensor isimli uygulama ile senkronize şekilde çalışan SCiO isimli molekül tarayıcı,  okutulan yiyeceklerin besin değerleri ve kimyasal yapıları hakkında verileri çıkarıyor. DietSensor uygulaması sayesinde ise çıkan sonucu akıllı telefonunuzdan görmenizi sağlıyor.
Ayrıca uygulamaya kilo, yaş, boy, kan şekeri gibi bilgileri girdiğiniz takdirde, sensörden gelen verilere göre sizi yönlendirerek yemek alışkanlıklarınızı düzene sokuyor. Neyi yemeniz, neyi yememeniz gerektiğine karar veriyor.

CES Inovasyon Ödülleri’nde de ödül kazanan DietSensor uygulaması, ilerleyen aylarda satışa çıkacak. Uygulamanın temel sürümü ücretsiz iken özelliklerine göre değişen diğer paketleri 10 ve 20 dolarlık aboneliklerden satılacak. Uygulamayla senkronize olarak çalışan sensör ise 249 dolara satışa çıkacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap