İnsanların ihtiyaçları olmayan ürünleri takas ederek alışveriş yapmalarını hedefleyen degistirdik.com faaliyetlerine başladı.

Sitede elektronikten ev-yaşam ürünlerine, anne&bebek ürünlerinden, spor&outdoor ürünlerine, otomotivden kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine, müzik, kitap ve filme kadar yüzlerce ürün bir arada sergileniyor. İhtiyaç fazlası eşyalarını elden çıkarmak isteyenler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan degistirdik.com, böylece para olmadan da alışveriş yapabilme olanağı sağlıyor.

Tüketiciler, ihtiyaçları olmayan tüm eşyalarını sergileyebiliyor ve ihtiyaçları olan başka eşyalarla değiştirebiliyorlar ya da bedelsiz olarak ihtiyaç sahiplerine sunabiliyorlar. “Senin ihtiyacın olmayan bir ürüne, başkasının ihtiyacı olabilir” mesajı ile kurulan bu yenilikçi platformda ürünler, “Değiş Tokuş, Bedelsiz ve Aranılan Ürünler” olmak üzere üç ayrı kategoride alıcısını bekliyor.

Platform ile dünyadaki aşırı tüketimin neden olduğu israfın ve bu israfla beraber giderek bozulan ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten degistirdik.com pazarlama direktörü Sinem Poyraz da konuyla alakalı şunları söylüyor: 

M.Ö 6. yüzyılda Lidya Kralı Krezüs alışveriş aracı olarak parayı bulduktan sonra insanların kendi aralarında değiş tokuş usulü ile yaptıkları alışverişler azaldı. Ancak ekonomideki darboğazlar, krizler ve kapitalizmin beraberinde yarattığı tüketim çılgınlığına karşı, toplumların bilinçlenmesi ile birlikte değiş tokuş, modern ekonomilerde de uygulanmaya başladı. Degistirdik.com, kullandığı en güncel sistem ve teknolojilerle, değiş tokuş sisteminin tam anlamıyla işlemesini, gelişmesini ve yayılmasını sağlayarak bir paylaşım döngüsü yaratmayı, daha bilinçli ve yaşanılabilir bir dünya bırakmayı hedeflemektedir.

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap