OK Go, yine alışmışın dışında bir video klip ile sevenlerinin karşısına çıktı.

İlk olarak 2006 yılında “Here it Goes Again” şarkısına koşu bandında çektikleri klip 50 milyon izlenme sayısına ulaşırken, 2012 yılında “Needing/Getting” şarkısına çektikleri klip de benzer bir başarıyı yakalayarak internette en çok izlenen viral videolardan biri olmuştu. Grup bu defa aynı yöntemle yeni kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

OK Go’nun yeni klibi, Hungry Ghost albümünden “The One Moment” parçası için çekildi. Klibin yönetmenliğini aynı zamanda grubun vokalistliğini yapan Damian Kulash üstlendi.

Klip süresince birçok olay gerçekleşiyor fakat bu olayların hepsi aslında sadece 4.2 saniyede çekilmiş ve yavaşlatılmış bir videodan oluşuyor. Klip oluşturulurken eş zamanlı olarak harekete geçecek tetikleyiciler kullanılmış. Böylece ‘an’ en iyi şekliyle videoya kaydedilmiş.

OK Go’dan önce de Fransız yönetmen Guillaume Panariello, 80 metrelik düz bir yol kenarına yerleştirilen çeşitli figürleri 5 saniyeliğine kameraya kaydederek 3,5 dakikalık bir müzik klibi oluşturarak dünyada bir ilki başarmıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap