Instagram’da karşılaşılan her içerik gerçeği yansıtmıyor. Birçok kullanıcı kendisini gerçek hayatta göründüklerinden çok farklı bir şekilde sergilemeyi tercih ediyor. Photoshop da sıkça başvurulan yöntemler arasında.

Fitness antrenörü ve bloggeri Victoria D’Ariano, duruşun, vücudun nasıl göründüğü üzerine etkisini göstermek amacıyla Instagram üzerinden fotoğraflar paylaştı. Victoria’nın paylaşımı 12 Haziran'dan bu yana 10.000’den fazla beğeni aldı. Uzunca bir açıklamayla kendi fotoğrafını paylaşan fitness antrenörünün gönderisi idealleştirilmiş bir vücut formunda Instagram üzerinden sunulan sahte mutluluklara dikkat çekti.

D’Ariano’nun gerçek amacı iyi fizik sergileyen bir fotoğrafın kötü bir duruşla yapılan paylaşıma kıyasla neden daha fazla çekici bulunduğunu anlamak. Üstelik, bu fitness antrenörünün kusursuz Instagram pozlarının arkasındaki realiteyi ifşa ettiği ilk paylaşım değil. Aynı kıyafet üzerindeyken doğal halde, poz verirken ve "photoshoplu" olmak üzere üç ayrı pozla vücudunun ne kadar farklı göründüğünü kitlerlere kanıtlıyor.

“Mükemmellik” üzerine kurulu bir platformda böylesine dürüst paylaşımlar görmek, özellikle de fitness toplumunun parçası olan bir üyeden, üzerinde oynanmış karelerde gördüğümüz her şeyi realite olarak almamamız gerektiğinin bir kanıtı.

Kaynak:Insider


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap