Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg, Vatikan’da Papa Francis ile bir araya geldi. Zuckerberg, ziyaret sırasında Papa’ya drone (insansız hava aracı) hediye etti.

mark-zuckerberg-papa-drone

Vatikan’daki Santa Marta misafirhanesinde gerçekleşen görüşmede Papa Francis, Facebook kurucusundan “Zuckerberg için küçük insanlık için büyük bir yardım” rica etti. Vatikan Sözcüsü Greg Burke, buluşmada Papa’nın, Facebook’un yoksullukla mücadelede kullanılması önerisini gündeme getirdiğini açıkladı.

Zuckerberg ise Facebook’tan paylaştığı mesajında, “Unutulmaz bir buluşmaydı. İnsanlara yardım etmenin onun için ne denli önemli olduğunu hissediyorsunuz. Samimiyet, şefkat ve nezaketine hayranlık duydum” ifadelerini kullandı.

Dünyanın günde en çok kazanan insanı

2016’nın ilk çeyrek finansal sonuçlarını göre; Facebook’un hisse başına 0,77 dolar kazandığı toplamda 5,38 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklanmıştı.  Piyasa değeri 340 milyar doların üzerinde olan popüler arkadaşlık sitesi, kazancının büyük çoğunluğunu reklam gelirlerinden elde ediyor.

Kişisel serveti 51,8 milyar dolar olan Zuckerberg, dünya üzerinde “günde” en çok kazanan isim.  Facebook’un kurucusu günde ortalama 4,4 milyon dolar kazanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap