Mustafa Boydak, Türkiye Finans Katılım Bankası (TFKB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevinden istifa etti.

Boydak Ailesi‘ne ait Anadolu Finans ile Ülker Ailesi’nin kontrol ettiği Family Finans 2005’te birleşmesiyle kurulan Türkiye Finans Katılım Bankası‘nın yüzde 61 hissesi yaklaşık 1 milyon dolara 2008 yılında Suudi The National Commercial Bank (NCB) devredildi.

Hisselerin yüzde 22.64’ünü elinde bulunduran Boydak Ailesi, geçtiğimiz aylarda finans sektöründen çıkmayı planladıklarını ve hisselerin devri için Suudi ortaklarıyla görüştüğünü açıklamıştı. Son olarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Boydak, 2015 Aralık ayında da TFKB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, TFKB’nin hakim ortağı NCB’nin CEO’su Saeed Mohammed A. Alghamdi‘ye devretmişti. Dün ise başkan yardımcılığı görevinden istifa etti.

Suudi Arabistan‘ın en büyük bankası olan The National Commercial Bank (NCB), Türkiye Finans Katılım Bankası‘nın (TFKB) yüzde 67.03 hissesi ile yönetimini elinde bulunduruyor.

Aktif toplamı 40,4 milyar TL olan Türkiye Finans Katılım Bankası (TFKB) 286 şube ve 4.091 çalışanıyla ticari/kurumsal bankacılık, girişimci bankacılık ve bireysel bankacılık segmentlerinde geniş bir müşteri kitlesine yenilikçi ve katma değeri yüksek ürün, hizmet ve çözümler sunmaktadır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap