Dünyanın en popüler elektronik markası Bosch, giysinin cinsini analiz edip doğru yıkama programını gösteren bir tarayıcı icat etti.

Berlin’de düzenlenen IFA 2017 fuarında birçok yeni cihazını tanıtan Bosch, giysinin cinsini anında belirleyebilen bu inovatif cihaz ile tüm gözleri üstüne çekti.

 

X-Spect adını verdiği bu tarayıcı cihaz; öncelikle kumaşın cinsini belirleyip ardından kumaşta bulunan lekenin türünü belirleyip doğru bir analiz gerçekleştirebiliyor. Yapılan analiz sonrasında tarayıcı size lekenin hangi koşullarda çıkacağını, kumaş türüne zarar vermeden belirtiyor.

200 gram ağırlığında olan bu cihaz bir televizyonun kumandasını andırıyor. Cihazı kullanmak ise tarayıcıyı kıyafete doğru birkaç saniye tutmak gibi basit işlemlerden geçiyor.

Analiz sonrası yakınlarda bulunan tarayıcı ile uyumlu bir çamaşır makinesine verileri yollayan cihaz, sizin için önceden hazırlık yaparak hayatınızdan leke sorunlarını çıkarmaya olanak sağlıyor.

Tüm dikkatleri üstüne toplayan bu inanılmaz cihaz için maliyet yeterli olması doğrultusunda  kalıcı olarak üretimi konsept olarak büyüyebilir gözü ile bakılıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap