Maliye Bakanlığı, İstanbul’daki Baltalimanı, Beylerbeyi ve Ortaköy polis evleriyle Antalya, İzmir, Ayvalık ve Didim’deki polis moral eğitim merkezlerini satmak için çalışma başlattı.

13 yıl sonra tekrar gündemde

2003 yılında dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, polis evi ve moral eğitim merkezlerini özelleştirme kapsamına aldı, ancak bir adım atılmadı. 13 yıl sonra Bakanlık konuyu tekrar gündeme getirerek İstanbul’daki Baltalimanı, Beylerbeyi ve Ortaköy polis evleriyle Antalya, İzmir, Ayvalık ve Didim’deki polis moral eğitim merkezlerini satmak için çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında İstanbul’daki ilk özelleştirme için Avrupa Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı, 16 Mart 2016’da İstanbul 3 Numaraları Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu’na izin başvurusu yaptı.

Başvuruyu değerlendiren komisyon, Sarıyer Maden Mahallesi’nde 8 bin 871 metrekarelik Hazine’ye ait arazi üzerinde bulunan Sarıyer Polis Moral Eğitim Tesisleri, Baltalimanı Polis Evi binalarının satışı konusunu 18 Ağustos günü yapacağı toplantıda ele alacak.

Konaklama, düğün organizasyonu, restoran ve kafe hizmeti veren Baltalimanı tesisleri, Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde denize sıfır konumda. Üzerindeki binalarla birlikte satılacak olan İstanbul’daki Baltalimanı Polis Evi, 8 bin 871 metrekarelik arazi üzerine kurulu.

Kaynak: Sözcü


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap