Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ı tanıtmış ve yeni amirallerine getirdiği su geçirmezlik özelliği ile dikkatleri üzerine çekmişken, telefonla ilgili sıkıntılar gelmekte gecikmedi.

Hatırlarsanız, son zamanlarda pek çok haberde, iPhone 7’lerin ses çıkardığı sorununa ilişkin başlık yer almış, bunlar arasında patlama haberlerine de tanık olmuştuk. Bu defa ki problem ise, iPhone 7‘lerin Bluetooth bağlantısına yönelik.

Son gelen haber, iPhone 7‘lerin BWM otomobillerle ilgili Bluetooth bağlantısında problem olduğuna ilişkin. Buna göre, iPhone 7, BMW otomobillerle Bluetooth bağlantısı halindeyken ses bozukluğu yaratıyor ve müzik akışının aksamasına sebep oluyor. Konuyla ilgili hemen açıklama yapan BMW yetkilileri, şu an sorunla ilgili çalıştıklarını dile getirirlerken, açık ve net şekilde şunu da dile getirmekten çekinmediler: “Şu an iPhone 7 ile ilgili testlerimiz devam ediyor. Bunun neticesinde biz açıklayana kadar, iPhone 7, BMW ile uyumluluğu onaylı bir cihaz değildir. Lütfen Apple tarafından gelecek olan iOS güncellemelerini takipte kalın.”

Görünüşe göre, BMW yetkililerinin çalışmaları sonucunda, Apple yeni bir iOS güncellemesi yayınlayacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap