Uzun süredir elektrikli ve sürücüsüz otomobiller üzerinde çalıştığı yönünde bilgiler veren BMW, i20 adı verdiği projesini bu kapsamda geliştirmeye devam ediyor.

“Gelecek yüzyılın otomobilleri” sloganıyla çalışmalarını yürüten BMW, kendi kendini yönetebilecek yeteneklere sahip elektrikli otomobillerinin en geç 2021’de geleceğini belirtse de, araçların tam kapsamlı özerk bir yapıya kavuşması 2025 yılını bulacak.

BMW Vision Next 100

Alman üretici, aynı zamanda planladığı bu projelerin daha üst segmentlerini de üretecek. i20 projesinin daha lüks versiyonla güncellenmiş hali olan i3, 2022 yılında hazır olacak. i8 adını verilen spor otomobillerin tamamlanması içinse 2023 yılı öngörülüyor. Automobile Mag‘in raporuna göre i8 spor otomobil modelinin menzili 300 millere ulaşacak.

BMW’nin açıkladığı bu planları, rakiplerinin oldukça gölgesinde kalıyor. Çünkü sürücüsüz elektrikli otomobiller pazarının en güçlü ismi Tesla, otomobillerinin 2018 yılında hazır olacağını söylüyor. Aynı şekilde Google da kendi sürücüsüz otomobillerini 2020 yılına kadar tamamlayacak.

Akıllı telefonla kontrol edilebilen elektrikli araba – Ontrava

Mr. Goodlife editörü, Tesla’nın yeni modeli P90D’yi deneyimledi ve bunu okuyucularıyla paylaştı. Yaklaşık bir saat boyunca, Tersla çalışanıyla aracın içini ve tüm denetim sitemlerini inceledeğini ifade eden Mr. Goodlife, “oto-pilot kolaylık özelliklerini öğrenmek çocuk oyuncağı, ve öğrendikten sonra bu akıllı arabayı sürmek oldukça basit” diyor. İşte merak edenler için P90D’nin özellikleri P90D: Performans için P…


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap