BMW, otomobil üretimini sekteye uğrattığı gerekçesiyle yedek parça alımı yaptığı Bosch’a tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük araba parçası tedarikçisi olan Bosch’un Alman araba üreticisi BMW için sağladığı yedek parça akışında sıkıntı oluşunca, BMW’nin Almanya, Çin ve Güney Afrika merkezlerinde, araba üretimi durma noktasına geldi.

Bosch tarafından sağlanan elektronik direksiyon sistemlerinde bir sıkıntı oluşmasından dolayı Almanya’nın bazı lokasyonları haricindeki fabrikalarında özellikle 3 serisinin üretim sürecinde aksamalar meydana geldi. Bunun yanı sıra Çin Tiexi ve Güney Afrika Rossyln fabrikaları da faaliyetlerini durdurdu.

Bosch yaptığı açıklamada, BMW’nin zararını karşılamak ve minimize etmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtirken, sorunun Bosch’un parça aldığı bir İtalyan şirketinden kaynaklandığını açıkladı.

Buna karşın BMW‘nin üretimdeki aksaklık nedeniyle tazminatını her iki şirkete de yönelteceği bilgisi basına yansıyor. Üretim sorununun BMW‘nin en çok sattığı model olan 3 serisinde yoğunlaşması konunun hassasiyetini artırıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap