BMW elektrikli araç teknolojisinde fark yaratacak geliştirmelere imza atmaya devam ediyor. 

Apple'nin son lansmanından sonra çokça konuşulan kablosuz şarj teknolojisi, bu sefer kendisine başka bir sektörde hayat buldu. BMW, elektrikli araçları şarj etmesi için kablosuz bir şarj cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Ünlü Alman firması, markanın orta üst segment modeli 530e iPerformance prizli hibrit için sunmaya hazırlandığı kablosuz şarj cihazı ile sektördeki ilklerden birini gerçekleştirecek.

Gücünü 220 volt prizden alan cihaz, sunduğu 3,2 kWh şarj değeri ile 530e iPerformance modelinin 9,4 kWh kapasiteli bataryasını, 3.5 saatlik bir sürede doldurabiliyor. Firmanın söylediğine göre bu zaman zarfı, aracı kablo ile şarj etme süresine oldukça yakın bir değer.

BMW bu şarj cihazının kullanımı ile ilgili özel bir video yayınladı. Aracın şarj cihazına, doğru şekilde yerleştirilmesi için yer alan yardım ekranını da kamuoyuna tanıtmışlar. Şarj cihazının kullanımı oldukça kolay. Şimdilik test aşamasında olan ve ilk olarak Kuzey Amerika pazarına sunulması planlanan ürün, önümüzdeki yılın başlarında diğer pazarlara sunulabilir.

Şu an için cihazın fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Bu mevzu da şimdilik merak konusu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap