Aragon adlı yazılım şirketinin blok zinciri(Blokchain) bazlı Aragon Network Coin adlı şifreli dijital para biriminin satışı hız rekoru kırdı.

Dünyadaki 2 bin 400’den fazla alıcı, 25 milyon dolarlık para biriminin satışını 15 dakikadan kısa bir sürede bitirdi.

Dünyanın dört bir yanından 2.403 kişinin satın aldığı şifreli dijital para birimini, 14 hazirana kadar açık tutmayı hedeflenen satışı 15 dakikada kapattı. Satıştan elde edilen 25 milyon dolar, blok zinciri alanında bir startup’ın aldığı ikinci en büyük miktar.

Aragon, Ethereum üzerine inşa edilmiş olup, özellikle dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin yaratılmasını ve bakımını ortadan kaldırmak için geliştirilen bir yönetim aracı.

Aragon‘un kullanımı için sadece internet yeterli. Böylece yönetişim, fon toplama, finans ve muhasebe gibi işlevlerde kullanılabiliyor.

Aragon, Bitcoin’de olduğu gibi, halka açık bir blok zincirinin üzerine (ancak Bitcoin’den farklı olarak ethereum üzerine) inşa edildi. Aragon‘un kullanımı için sadece internet yeterli. Böylece yönetişim, fon toplama, finans ve muhasebe gibi işlevlerde kullanılabiliyor.

Bugüne dek blockchain tabanlı para biriminin satışa sunulması ile toplanan en yüksek miktar Slock.it adlı şirket tarafından elde edildi. Kitle fonlama ile kurulan DAO adlı risk yönetim fonu için 150 milyon dolar toplandı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap