Akademik ve bilimsel çalışmalar alanında akla gelen ilk üniversitelerden birisi olan ve 381 yıl gibi göz ardı edilemeyecek köklü bir geçmişi de bünyesinde barındıran Harvard Üniversitesi oldukça ilginç bir olayla gündem konusu olmayı başardı.

Bilimsel anlamda oldukça önemli çalışmaların gerçekleştirildiği üniversitede, bitirme tezi olarak verilen “rap albüm” alanında bir ilk olmayı başardı.

Obasi Shaw isimli öğrenci İngilizce bölümü bitirme tezi olarak bir rap albüm hazırladı ve bu sayede 381 yıllık köklü tarihinde bir ilk gerçekleştirmeyi başardı.

381 yıllık köklü tarihinde bir ilki gerçekleştirerek bitirme tezi olarak rap albümü teslim eden Obasi Shaw‘ın hazırladığı projenin aksine tezi oldukça akademik bir lisanla açıklayan Harvard Üniversitesi,   Liminal Minds isimli albümün Orta Çağ İngilizcesi’nin şiirselliğini Amerika’daki ırksal kimlik sorunlarıyla başarılı bir şekilde harmanlandığı belirtildi.

Bu bitirme tezi sayesinde üniversiteden tam not almayı başaran Obasi Shaw, okulu bitirdikten sonra yazılım mühendisliği alanındaki çalışmalarını sürdüreceğini ve müziği de bir hobi olarak devam ettireceğini belirtti

Merak edenler için: Obasi Shaw’ın bitirme tezi için hazırladığı Liminal Minds isimli rap albüme buradan ulaşabilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap