Kısa bir süre önce önemli bir değer kaybı yaşayan bitcoin, yüzde 3'ün üzerinde değer kazanarak 8.101 dolar seviyelerine ulaştı.

Ayın başında "bölünme" tehlikesi ile karşı karşıya kalan bitcoin, 8 Kasım'da bölünmenin iptal edilmesinin ardından önemli ölçüde değer kaybetmişti. Yaşadığı sallantılı süreçte, piyasa değerinde 38 milyar dolarlık kayıp meydana gelen para birimi, tekrar toparlanmasını ve rekor kırmasını bildi; dün geç saatlerde 8.000 dolar değerini aşarak yeni bir rekor kırdı.

İngiliz finans devi Man Group'un, bitcoin kullanımına sıcak baktığı yönündeki açıklamalar ve diğer bir önemli finans kuruluşu CME'nin bitcoini yatırım aracı olarak değerlendirebileceğini dile getirmesi, ciddi oranda bu gelişmeye katkı sağladı. CME ve Man Group'un açıklamalarıyla birlikte riskten olabildiğince uzak kalmak isteyen kurumsal yatırımcıların bitcoin piyasasına girmeye hazırlandığı ve bu hareketliliğin bitcoinin yeni rekoruna katkı sağladığı düşünülüyor.

Son yükselişle birlikte piyasa değerini 134 milyar doların üstüne çıkarmayı başaran bitcoinin, 8 bin doların üzerinde uzun süre kalıp kalamayacağı ise merak konusu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap