Belçika‘nın Flaman bölgesi Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Ben Weyts, bisiklet yolları ile alakalı bir yatırımı duyururken düzenlediği basın toplantısı sırasında bisikleti çalındı.

Trafik sorunun büyük bir problem olduğu Belçika‘da hükümet bisiklet kullanımını özendirmek istiyor. Yapılan araştırmalara göre, Brüksel metrosunda geçen yıl meydana gelen terör saldırısının ardından metro yerine bisiklet kullananların sayısı da yüzde 30 oranında arttı.

Federal hükümet, işe bisikletle gidip gelen çalışanlara ek ücret ödeme kararı bile aldı. Flaman hükümeti, alternatif taşımacılığın yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan plan çerçevesinde, yeni bisiklet yollarının yapılmasını kararlaştırdı.

Flaman Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Weyts, bu planı açıklamak amacıyla düzenlediği basın toplantısına bisikleti ile geldi.

Bisikletini, evine bir kaç kilometre mesafedeki Brüksel‘in güneyinde bulunan Halle tren istasyonundaki bir askıya kilitleyen Weyts, basın mensuplarının karşısına bisiklet mayosu ile çıktı.

Yaklaşık yarım saat süren toplantıdan sonra foto muhabirlerine bisikletle poz vermek için istasyona dönen Flaman bakan tatsız bir sürprizle karşılaştı. Weyts, bisikletinin kilitlediği yerde olmadığını gördü.

Ben Weyts, önce bunun bir şaka olduğunu düşündü. Ancak şaka değildi. Basın toplantısı sırasında bakanın bisikleti çalınmıştı.

Hırsızlık olayını Twitter hesabından da doğrulayan Weyts, polise giderek şikayetçi oldu. Polis, istasyondaki kamera kayıtlarını inceleyerek zanlıya ulaşmayı planlıyor.

Kaynak: BBC 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap