2016 Şubat ayında, herkesin Deadpool filmini ilk defa izleyip, “bu filmi herkesin izlemesi gerekiyor” dediği zamanları hatırlayın. En azından kendini fazla adamış bir hayran böyle düşündü ve şimdi üç yıllık hapis cezasıyla karşı karşıya gelmiş durumda.

21 yaşındaki Trevon Maurice Franklin, bir şekilde filmin komple kopyasını elde etmiş ve Facebook profilinde filmin yayınlanma tarihinden yalnızca sekiz gün sonra yayınlamıştı. Link 5 milyon kez izlendi, bir filmin kaçınılmaz olarak en fazla bilet satacağı aralıkta çıkış tarihinden sonraki dönem olduğu için 20th Century Fox bu durumdan dolayı hiç de mutlu olmadı. Aslına bakarsanız, şirket memnuniyetten çok uzaktı ve dava açmayı tercih etti.

Franklin, salı günü Fresno’da federal bir suç olan telif hakkı ihlalinden dolayı tutuklandı. FBI, davayı inceleme altına aldı. Trevon, filmi bir rumuz altında internet ortamına aktarmıştı fakat linki şahsi Facebook hesabında paylaştığı için tutuklanmasının uzun sürmesinin sebebi anlaşılamadı.

Franklin, tutuklanmasından saatler sonra mahkeme salonuna geldi; ancak savunmasını daha sunmadı. Eğer suçlu bulunursa, federal hapishanede üç yıla varan hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap