Türkiye’de lojistik temelli girişimler arasına önemli bir aktör daha katıldı. BİM’in eski Genel Müdürü ve Ülker Grubu’nun eski yöneticilerinden Taner Karamollaoğlu‘nun lojistik şirketi HML Lojistik, Gönder ile yeni bir dönemin kapısını aralamak istiyor.

Gönder, şimdilik, farklı mağaza veya mekanlardan alışveriş yapabildiğiniz; alışveriş sepetinizi de elden veya özel sipariş kamyonlarının bulunduğu Dur-Al noktalarında teslim eden bir yeni nesil e-ticaret girişimi. Anlaşmalı noktaların (market, şarküteri, kasap, kırtasiye vs.) ürünlerini web sitesi veya mobil uygulamaları (iOS, Android) üzerinden seçerek sepetinizi oluşturabiliyorsunuz. 1 ila 2 TL arasında küçük bir teslimat ücreti talep eden Gönder, ödemeler için kendi altyapısını kullanıyor ve ürünleri size raf fiyatı üzerinden ulaştırıyor.

Şu anda Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy ve Ataşehir ilçelerindeki adrese teslimat yapan Gönder, yakında İstanbul’un diğer ilçelerine de yayılmayı planlıyor. Müşterilerin alışveriş sepetlerini bizzat teslim aldığı Dur-Al Noktaları ise şu anda Altunizade ve Tepeüstü olmak üzere iki ana kavşakta konumlandırılıyor ve bu noktaların sayısının da önümüzdeki dönemde arttırılması hedefleniyor. Şimdilik, Kapgel vb. teslimat girişimlerinin modelini daha kapsamlı bir şekilde uyguluyor ve teslimat noktaları ile yeni bir boyut ekliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap