1 dk

Bill Gates servetinin yüzde 95’ini bağışlayacak

Tatlı Haberler Ontrava Editörü

Yıllardır dünyanın en zengin insanı unvanını elinde tutan Bill Gates, servetinin yüzde 95’ini (yaklaşık 76 milyar dolar) bağışlayabileceğini duyurdu.

Adı Microsoft’la özdeşleşen, 21. yüzyılın en başarılı girişimci ve iş adamlarından biri olan Bill Gates, 80 milyar dolarlık servetin sahibi. Şu anda 60 yaşında olan büyük bir serveti yöneten Gates, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Çocuklarına iyi bir eğitim alma imkanı verebildiği ve onların hayatları boyunca parayla ilgili bir kaygılarının olmamasını sağlayabildiği için kendisini şanslı hisseden Gates, ” servetimin yüzde 95’i benim ve onların ihtiyaçları için fazla” dedi ve bu parayı yardım için kullanabileceğini söyledi. Bill Gates‘in bağışlamayı düşündüğü servetinin yüzde 95’lik kısmı yaklaşık 76 milyar dolara denk geliyor.

İlginizi çekebilir:  Dünya'ya değer yaratan ilk 10 vizyoner isim

Hayırsever kişiliğiyle de tanınan Microsoft‘un kurucusu, 2000 yılında eşiyle birlikte Bill&Melinda Gates Vakfı‘nı kurdu ve hala dünyanın geri kalmış bölgelerindeki açlık sorunuyla mücadele etmeye devam ediyor. Farklı kurum ve kişilerden de bağış alan vakfa Bill Gates, servetinin 28 milyar dolarlık bölümünü bağışladı.

25
7
6
3
2
2
1