Kişisel bilgisayar üretiminde başarılı olan teknoloji markası Dell, dizüstü bilgisayarlarda kablo karmaşası devrini kapattı.

Son olarak çıkardığı dizüstü bilgisayar Dell Latitude 7285 modeli, kablosuz şarj olabilme özelliğine sahip. Profesyonel kullanıcılara yönelik üretilmiş model aynı zamanda sınıfının en ince dizüstü bilgisayarı olarak da gösteriliyor.

Model, 12.3 inçlik ekran ve 2880x1920 piksel çözünürlüğe sahip olup Intel Core i5-7Y54Intel Core i5-7Y57 (vPro) veya Intel Core i7-7Y75 (vPro) işlemci seçenekleri bulunuyor. USB 3.1 Tip-C üzerinden Thunderbolt 3 standartlı kullanılabilen model 16 GB LPDDR3 RAM bellek dışında kullanıcılarına 512 GB M.2 SSD’ye kadar yükseltilebilme şansı da sunuyor.

8 MP çözünürlükte arka ve 720p çözünürlüğünde ön kamerası olan modelin WiFi AC ve Bluetooth 4.2 yanında Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A modeme sahip. WWAN yuvasından SIM kart modülü takarak bu modemi kullanabiliyorken ayrıca aynı modül üzerinden ikinci bir depolama sürücüsü takma imkanı da modelde bulunuyor.

Model tablet olarak kullanıldığında sadece 680 gram ağırlığında. 7mm kalınlığa sahip olan modelin ayrılabilir klavyesi, tablet olarak kullanılmak isterse rahatlıkla kullanılabiliyor. Kablosuz şarj özellikli teknolojiye sahip modelin klavyesi de ayrı olarak şarj edilen bir modülü bulunuyor. Satışa yeni sunulan model piyasada 1200 dolar etiketine sahip.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap