BIC Angels‘tan 3.6 milyon TL‘lik değerleme ile yatırım alan Lala, eğitim sektörüne yeni bir soluk kazandırıyor.

Üniversitelere hazırlık için öğrencilere hizmet vermek amacıyla kurulan Lala Eğitim, her sene 2 milyon öğrencinin yarıştığı Türkiye eğitim pazarına farklı bir yaklaşım getirmeyi amaçlıyor. Öğrencilerin YGS ve LYS sınavlarına hazırlanırken çözdüğü soru bankalarındaki performanslarını ölçerek kullanıcılarına raporlayan Lala, şu anda 35 bin kişi tarafından kullanılıyor.

Uzun süredir eğitim sektöründe birçok proje ile görüştüklerini söyleyen BIC Angels kurucu ortağı Dr. Joachim Behrendt; doğru zaman, doğru ekip, doğru proje üçlüsünü bularak Lala’ya yatırım yapma kararı aldıklarını belirtti.

lala-egitim-yatirim

4 büyük yatırımcı tarafından desteklenecek

BIC Angels‘ın bir süredir yakın takibinde olan Lala Eğitim‘in aldığı yeni yatırımdan sonra melek yatırım turuna yeni isimler dahil oldu. Bundan sonra Lala; Project House kurucu ortağı Mehmet Onarcan ve Alara Energy&Yacht Group Yönetim Kurulu Başkanı Bahtiyar Yurtoğlu ile birlikte aralarında İlbek Andican ve BIC Angels’ın kurucusu Joachim Behrendt‘in de yer aldığı 4 yatırımcı tarafından desteklenecek.

12 ayrı yayın bir arada

2015 yılının Ağustos ayından bu yana hizmet veren Lala, Final Yayınları, FDD Yayınları, Esen Yayınları, Karekök Yayınları ve Birey Yayınları gibi 12 ayrı yayın kuruluşunun desteğini alıyor. Şu anda YGS/LYS öğrencilerine hizmet veren oluşum 2017 yılında Liselere Hazırlık pazarına girmeyi de hedefliyor.

3 kurucu ortak da Robert Koleji ve Koç Üniversitesi mezunu

BIC Angels‘ın da dikkatini çeken bir geçmişe sahip olan Lala Eğitim, Robert Koleji‘nden sonra Koç Üniversitesi’nde de devam eden bir dostluğun, girişime dönüşmesiyle ortaya çıktı. Farklı disiplinlerden uzmanlıkları ile ön plana çıkan 3 arkadaşın yer aldığı girişimde işletme bölümünü bitiren Eray Erdoğan, Lala’nın iş geliştirme, satış ve pazarlama bölümleriyle, bilgisayar mühendisliği mezunu olan Furkan Taşel yazılım ve hukukla, endüstri mühendisliği bölümünden mezun olan Tekin Öztekin ise operasyon ve finans bölümleriyle ilgileniyor.

Lala Eğitim uygulamasını bu link üzerinden akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap