Kendilerine ait bir dili olan plaza çalışanlarının, kendilerine özgü bir de gündemleri var. Kahve ve yemek molalarında sohbetlerin dışında kalmak istemiyorsanız bu etkinlikleri takip etmelisiniz.

Beyaz yakalıların gündemine giriş…

uludag-ekonomi-zirvesi

1. Uludağ Ekonomi Zirvesi

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 2012 yılından beri düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi siyaset ve iş dünyasından önemli isimleri bir araya getiriyor.

Global ve yerel konuların tartışıldığı zirvenin konuşmacıları arasında Muhtar Kent, Fatih Terim, Marc Faber, Jared Cohen gibi önemli isimler vardı. Konuşmacıların başarı hikayelerini ve tavsiyelerini paylaştığı organizasyon, iş dünyasının taze kanlarına yol gösteriyor.

oscar

2. Akademi Ödülleri \ Oscar

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen Oscar töreni, yılın başarılı yapımlarını değerlendiriyor. İlk kez 1929 yılında Los Angeles’da düzenlenen organizasyon, düzenli olarak her sene çoğunlukla Şubat ayında düzenleniyor.

Plaza çalışanlarının sevdiği gündem konularından biri olan Oscar, Türkiye saatiyle sabaha karşı 03:00 gibi yayınlanmasına rağmen uykusuz kalmayı göze alarak izleyenlerin sayısı küçümsenmeyecek kadar arttı.

3. Cannes Film FestivaliCannes_Festival_2013

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen organizasyon, Avrupa’nın önemli festivallerinden biri. Her yıl mayıs ayında düzenlenen film festivalinde, yılın iddialı yapımları dünya prömiyerini yapıyor. Ayrıca yaklaşık 10 gün süren festivalin sonunda büyük ödül Altın Palmiye sahibi buluyor. Yılmaz Güney ve Nuri Bilge Ceylan Altın Palmiye ödülüne layık görülen yönetmenlerimizden.

Fırsatınız varsa Mayıs ayında Cannes’a bir yolcuk yapın ve büyülü atmosferde festival kapsamındaki filmleri izleyin. Kim bilir, belki festival döneminde, Cannes’a akın eden dünyaca ünlü oyuncuları yakından görme fırsatı yakalarsınız.

New York, NY, USA - February 2, 2016: Models walk runway for Carlos Campos Fall/Winter 2016 runway show during New York Fashion Week Men's at Skylight Clarkson North, Manhattan

4. Fashion Week

Londra, Paris, New York ya da İstanbul… Dünyanın öneli şehirleri, sezonun trend’lerinin belirlendiği moda haftalarına imza atıyor. Günümüzde sadece kadınlar değil, plaza erkekleri de moda haftalarını ufak bir göz atıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap