Aylarca süren “dönecek mi, gidecek mi” tartışmalarının ardından Beşiktaş’ın Alman golcüsü Mario Gomez, Wolfsburg’a imzayı attı ve Beşiktaş defterini sonuna kadar kapattı. Ancak Gomez’in Beşiktaş’a bir sürprizi daha var…

Beşiktaş’ın kasasına 2.7 milyon euro

Geçtiğimiz sezon 26 golle Beşiktaş’ı şampiyonluğa taşıyan Mario Gomez, gider ayak Beşiktaş’a son kıyağını yaptı. Alman Wolfsburg’a imza atan Gomez, eski takımını da unutmadı. Bonservisi İtalyan Fiorantina’da olan Gomez için Alman Wolfsburg 5.5 milyon euro ödeyecek. Ancak bu bonservis parasının yüzde 50’si yani 2.7 milyon euro’su Beşiktaş’ın kasasını girecek.

Fikret Orman’ın milyonlar kazandıran maddesi

Her şey geçtiğimiz yıl Fikret Orman’ın Gomez transferi için İtalyanların kapısını çalmasıyla başladı. Gomez, İtalyan takımında mutsuzdu. Beşiktaş Bayern Münih’ten 15 milyon euro’ya transfer ettiği oyuncuyu bedava vermek istemiyordu. Sonunda Gomez, Beşiktaş’a kiralık olarak imzayı attı. Ancak Fiorentina’ya dönme opsiyonu İtalyan kulübüne değil Gomez’e aitti. Fikret Orman’ın sözleşmeye koydurduğu madde ise şöyleydi: “Gomez Fiorantina’ya dönmek isterse ve İtalyan takımı Gomez’i başka bir takıma satarsa buradan gelecek paranın yüzde 50’si siyah-beyazlıların kasasına girecek.”


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap