ABD’de patlak veren konut krizi sonrasında ayakta kalan en sağlam bankacılar arasında gösterilen ve de dünyanın en güçlü finans insanlarından biri olan JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’dan ABD başkanlığına dair flaş bir değerlendirme geldi.

Washington’da düzenlenen bir konferansta konuşan Dimon, bir gün siyasete girip girmeyeceği yönündeki soruları yanıtlarken, başkanlık yorumunu yaptı.
Dimon, başkan olmak isteyip istemediğine yönelik gelen soruya şöyle yanıt verdi, “ABD Başkanı olmayı çok isterdim ama bu çok zor ve artık çok geç.”

Dimon’dan Trump değerlendirmesi

Dimon, ünlü iş adamı Donald Trump’ın başkanlık adaylığına dair de açıklama yaptı. JPMorgan Chase CEO’su, Trump’ın Başkan adaylığının daha önce hiçbir siyasi geçmişi olmayan bir iş adamının da bir gün başkan adayı olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Dimon, New York’un eski valisi Michael Bloomberg’in de siyasette başarılı olan iş adamları arasında çok iyi bir örnek olduğuna işaret etti.

ABD hala en güçlü ekonomi

Dimon, siyasi değerlendirmelerinin yanı sıra ekonomik değerlendirmeler de yaptı ve ABD’nin hala dünyanın en güçlü ekonomisi olduğunu söyledi.
Ünlü bankacı, “ABD bugün bu evrendeki en iyi idare gücüne sahip ekonomidir” dedi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap