Kripto para birimleri bir süredir gündemi oldukça meşgul etmiş durumda. Yaşanan hızlı artış ve düşüşler, yasal düzenlemelerin gerekliliği iddiaları, kabul edenler, etmeyenler...

Başta fısıltı gazetesi ile yayılan bir haber, kripto para alım satımı yapanları bir hayli üzmüş durumda. Bir süredir bitcoinseverler tarafından sıkça kullanılan, bir bitcoin alım satım sitesi ve borsası olan cex.io, iddia edilenlere göre BDDK talimatı ile tüm Türk bankaları tarafından engellenmiş durumda.

Site üzerinden para transferi yapmaya çalışan bazı kişiler, bunu başaramayınca daha sonra bankalarına ulaşıp konu ile ilgili bilgi almaya çalışmış, gelen cevap ise kişileri şaşkınlığa uğratmış: "Web siteyi BDDK engellemiş, yasal olmayan işlemlere izin veremiyoruz, bu yüzden ödeme yapamıyorsunuz." 

Bu yaşanan olaya sosyal medya ve forumlarda tepkiler büyüyor. Özellikle "yasal olmama" durumu ve bir anda hiçbir düzenleme yapılmadan sessiz sedasız işlemlerin engellenmesi, ilgili çevrelerde rahatsızlık yaratmış durumda.

Bakalım bu örnek ve sonrasında yaşanacaklar, kripto paralara yaklaşımı nasıl değiştirecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap