Hepimiz her yılın yaz aylarında fırsat bulabildiğimiz ölçekte, kısa süreli de olsa tatil yapmaya çalışıyoruz. Bu yıl ise sadece gezmekle kalmayıp bu tatil sürecinizi birbirinden farklı şehirlerdeki festivallere denk getirerek renklendirebilirsiniz.

Open'er Festivali

Baltık Denizi kıyısındaki askeri bir havaalanında gerçekleştirilen Open'er Festivali, 2002'den beri her sene düzenli olarak yapılıyor. Bu sene de 28 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak festivalin biletleri ise 60€ ile 171€ arasında değişiyor.

Roskilde

Kuzey Avrupa'nın en büyük, Avrupa'nınsa en büyüklerinden biri Roskilde Festivali 1971 yılından bu yana yapılmakta olup bu sene ise 24 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Ancak bu festivalin biletlerinin biraz pahalı olduğunu söylemekte fayda var. En ucuzu 130€ olan biletlerden festival boyu + çadır paketini alırsanız yaklaşık 268€ ödemeniz gerekiyor.

Zeytinli Rock Festivali

Diğer festivaller ile bir fiyat karşılaştırması yaptığımızda oldukça cebe uygun gelen Zeytinli'de biletler, kombine + çadır için dahi sadece 130 TL gibi cüzi bir ücret. 24-27 Ağustos tarihleri arasında Akçay'da düzenlenecek festivalin sanatçı listesi henüz duyrulmadı.

Nilüfer Müzik Festivali

 

Son yıllarda adını duyuran, bu sene için ise 3. defa düzenlenecek olan festivalin sanatçı listesi hala gizemini koruyor. Özellikle İstanbul'dan Bursa'nın tarihi dokusuna kısa, lezzetli bir kaçamak yapmak isteyenler için bu festival oldukça ideal. Festivalin bilet fiyatları henüz duyrulmamış olsa da benzerlerinin oldukça aşağısında kalacağına kesin gözle bakılıyor.

Creamsfield

Daha çok elektronik müzikseverlere hitap eden festival, 1998 yılından beri düzenlenmekte olup bu sene ise 24-27 Ağustos tarihleri arasında Daresbury, Cheshire'de düzenlenecek. Fiyatlar ise biraz yüksek: 85£ - 330£ 

Tomorrowland

İlk olarak 2005 yılında gerçekleştirilen etkinlik, o zamandan bu zamana dünyanın önde gelen müzik festivallerinden biri oldu. Brezilya, Amerika ve Belçika'da düzenlenen etkinliğin biletleri ön kayıt ile alınıyor. Festivale Dimitri Vegas & Like Mike, Don, Diablo, Nervo, Netsky gibi ünlü isimlerin yanı sıra oldukça kalabalık bir müzisyen kadrosu eşlik ediyor.

Ayrıca bu festivallerin tarihlerinin çoğu bayram tatili sürecimize denk geliyor. Bu yaz bir değişiklik yapıp ve tatilinizi Avrupa'nın birbirinden renkli festivallerinde geçirebilirsiniz. Daha uygun bütçeli tatiller arayanlar içinse yerel festivaller oldukça göze çarpıyor.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap