Battlefield 1, yeni eklentisi ile kadın askerleri de oyuna dahil etmeye hazırlanıyor. Piyasaya sürüldüğünden bu yana çok beğenilen ve ciddi bir oyuncu kitlesi tarafından aktif olarak oynanmaya devam eden Battlefield 1, kısa bir süre sonra yeni DLC paketine kavuşacak. “In the Name of the Tsar” adı ile gelecek olan paketin ana odak noktası ise Rus ordusu.

Rus ordusunun yanı sıra dört farklı harita da barındıracak olan paket, Rus savaş uçaklarına, askerlerine ve silahlarına da yer verecek. EA‘nin yeni DLC paketi hakkında açıkladığı önemli detay ise, harita paketinde bulunacak “Rus Birliği” taburunun, I.Dünya Savaşı‘nda adını duyurmayı başarmış Kadın Ölüm Taburu (Women’s Battalion of Death) olarak karşımıza çıkacak olması.

EA, bu hamlesi ile I. Dünya Savaşı‘nın çok fazla bilinmeyen yönlerine dikkat çekmeye çalışacak. “Women’s Battalion of Death”, savaş esnasında Rus Geçici Hükümeti‘ne moral ve destek verme amacı ile 1917 yılında kuruldu. Kurulan taburların çoğu, Almanya ile savaşmak için cephelere gönderildi. Söz konusu tabur dahilinde savaşmış kadınlarının sayısının birkaç bin civarında olduğu tahmin ediliyor..

Battlefield 1‘in multiplayer modu için sunulacak “In the Name of the Tsar” paketinin yaz aylarının sonuna doğru sunulması bekleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap