En ünlü CEO’ların bile dönem dönem ilham almakta zorlandığı anlar olabiliyor. Eğer siz de tıkandığınız noktada CEO’ların şirketlerini büyütmek için kullandıkları yöntemleri nasıl ürettiklerinden faydalanabilirsiniz.

1- Sterling Wilson,Pop! Promos

Yaptığı açıklamada en iyi fikirlerin aklına duşta geldiğini söyleyen ünlü girişimci, duş aldığı sırada sıcak sudan başka bir şey olmadığı için dikkatini dağıtabilecek hiçbir şeyin olmamasından faydalanarak ilham alabileceği ortamın ideal olduğunu vurguladı. Multi-milyoner şirketin kurucu ortağı Wilson, duşta ilham alan tek girişimci değil. Psikolog Scott Barry Kaufman duş başlığı firması Hansgohe ile yaptığı çalışmada insanların yüzde 72’sinin bu günlük rutin içerisinde sıra dışı fikirler ürettiğini söyledi.

2- Bill Wade, Company.com

Bill Wade, gece yarısı uyandığı sırada bazen aklına gün içinde hiç düşünmediği bir şeyin geldiğini ve bundan faydalandığını söylüyor. Bazen en ilginç fikirler siz başka şeyler yaparken aklınıza gelebilir. Wade’in gece yarısı bulduğu fikirler gibi siz de yaratıcılığı tetikleyen fikirleri beklemediğiniz bir anda başka şeylerle uğraşırken bulabilirsiniz.

3- Branndon Stewart, OutboundEngine

Sabahları daha iyi fikirler ürettiğini düşünen Stewart, Bill Wade’in tersine sabahın ilk saatlerinde aklına ilginç fikirlerin geldiğini belirtti.

4- Paul Saunders, eLuxurySupply.com

Paul Saunders ise iş üzerine düşündüğü anlar ve işte olmadığı zamanlar arasında keskin bir ayrımın olduğunu ve kendini iş üzerine düşünmezken daha yaratıcı bulduğunu söylüyor. Ev ürünleri için e-ticaret sitesinin kurucusu Saunders, ayrıca ailesiyle geçirdiği saatlerde ilginç fikirleri not aldığını da ekledi.

5- Dex Deboree, Los York

Deboree adlı dünyaca ünlü içerik ajansının sahibi Dex’in hobilerinden oldukça faydalanıyor gibi duruyor. Denize baktığı anlarda daha yaratıcı olduğunu söyleyen Deboree’u araştırmacılar da suyun yakınında olmanın insanları sakinleştirdiği ve inovatif içgörüyü arttırdığını savunarak destekliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap