Bankacılık rekabetin açık ara en yoğun yaşandığı sektörlerin başında gelir. İşin temelini, ‘çayın taşı ile çayın kuşunu vurmak’ yani başkasının parası ile başkasını finanse etme oluşturduğu için de omuzlarda her zaman ağır bir yük vardır. Tabii, patronları tatmin edecek özsermaye karlılığını tutturma telaşını da unutmamak gerek.

İş hayatında bir birileriyle amansız rekabet halinde olan bankacılar, bu rekabeti belli dönemlerde çeşitli sportif organizasyonlara da taşıyor. Ancak burada kuşkusuz en büyük hedef yukarıda saydığımız unsurların oluşturduğu stresi bir nebze de olsa atabilmek. Bu etkinliklerden biri de TED Spor Kulübü’nün organizasyonuyla gerçekleşen Bankalararası Tenis Turnuvası. Bu yıl altıncı kez düzenlenen turnuvanın şampiyonu ise Finansbank oldu. Şampiyonada yarışan Finansbank ekibinde Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras’la birlikte Altuğ Sürüel, Mustafa Yücealemdar, Görkem Yüksel, Melike Karabiber, Alican Seren, Gülperi Kuzu, Finans Leasimg Genel Müdürü Metin Karabiber yer aldı. Yarışmada ikinciliği Odeabank, üçüncülüğü ise Yapı Kredi Bankası kazandı.

İç iletişim için çok önemli

Bankalararası Tenis Turnuvası fikrinin ortaya çıkmasında ve gelişmesinde rol oynayan Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, bu organizasyonların gerek kurumların gerekse finans sektörünün iletişimi için önemine dikkat çekti.

Tenisi seviyor ve oynuyorum. Ancak ekibimle birlikte sevdiğimiz bir sporu yaparak yarışmak ve üstelik şampiyon olmak çok mutluluk verici. Hem arkadaşlarımı hem de diğer bankalardan meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Altı yıldır yer aldığımız TED ve Bankalar Birliği’nin işbirliğiyle düzenlenen Bankalararası Tenis Turnuvası, kurumların iç iletişimlerini destekliyor. Ayrıca meslektaşlarımızla bir araya gelip gerçek hayatta olduğu gibi sporda da centilmence yarışıyoruz Ömer Aras Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı

İş dünyasının farklı platformlarda bir araya gelmesinin profesyonel deneyimi de beslediğini kaydeden Aras, özellikle sporun disiplin ve doğru karar almada olumlu etkileri olduğuna inandığını ifade etti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap