Rock’n Roll neslinden olan babasını kaybettiğinde duygusal olarak oldukça dalgalı bir döneme giren Riya DiCapo, babasının küllerini kolye olarak boynunda taşımak yerine kendisine daha yakın olmasını istedi ve oldukça ilginç bir karar aldı.

Aldığı bu kararın ardından babasının küllerinden vücuduna dövme yaptırma kararı alan DiCapo, bu işlem için “kremasyon dövmesi” olarak bilinen bir yöntemle babasının küllerinden boya elde etti.

Külden boya elde etmek için uygulanan bu işlemde dövmede kullanılacak olan kişinin külleri çok ince bir toz kalana kadar eleniyor ve ardından bu toz fırında pişirilerek sterilize ediliyor. Saydığımız bütün bu işlemlerin ardından elenen küller dövme mürekkebine karıştırılarak dövme yapımına başlanıyor.

Kendisi için sürekli kuru kafa dövmesi tasarlamak isteyen babasının bu hayalini gerçekleştiren Riya DiCapo, bu davranışıyla sadece babasının küllerinden dövme yaptırmakla kalmadı, aynı zamanda babasının en büyük hayallerinden birisini de gerçekleştirdi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ve bu sayede dikkatleri üzerine çekmeyi başaran DiCapo, National Geographic‘e verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

Artık koluma her baktığımda babamı görüyorum. Külleri o şişenin içindeydi. Şimdi de derimde. Bir insana bundan daha yakın olabilmeniz mümkün mü?

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap