E-ticarete yönelim, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kendini her geçen gün hissettiriyor. Bu sene Babalar Günü dolayısıyla 1.5 milyar liralık ciro hedefleyen online alışveriş sektörü umutlu bir bekleyiş içerisinde.

Özel günlerin yoğun olduğu Mayıs ve Haziran aylarında alışveriş oranının online arenada da fazla olduğu belirtilirken, bu hareketlenmenin kredi kartı harcamalarına da yansıdığı açıklandı.

Avantajix.com’un kurucusu Güçlü Kayral online alışveriş ile ilgili görüşlerini şu şekilde belirtti; “Örneğin 2016 Nisan ayında 48 milyar lira olan kredi kartı harcamaları, Mayıs ayında 49 milyar 833 milyon liraya yükseliyor, Haziran ayında ise bir miktar gerileyerek 49 milyar 466 milyon lira oluyor. Son 5 yıllık tablolar incelendiğinde de bu durumun değişmediği, iniş çıkışların bu şekilde gerçekleştiği görülüyor. Her ne kadar Mayıs ve Haziran’daki harcamalarda yaz alışverişlerinin etkisi de olsa, asıl nedenin Anneler Günü ve Babalar Günü harcamaları olduğunu söylemek mümkün”

Kayral, özel günlerde perakende sektöründe yaşanan canlılığın e-ticarete de yansıdığını, Babalar Günü alışverişlerinin yaklaşık 1.5 milyar lirasının dijital pazardaki mağazalara gideceğini kaydetti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap