Tatile çıkmak istenildiğinde akla ilk gelecek duraklar büyük çoğunlukla Londra, Paris ve Roma gibi üç büyük kültür başkenti oluyor fakat bu şehirlerin maliyetleri çoğu zaman tatil bütçesine uymayabiliyor. Bu yüzden Avrupa dahilinde yaz aylarında gidilebilecek en güzel şehirleri sizler için derledik.

Positano

Gidilecek en iyi ay: Haziran

Çiftler için uygun

Le Sirenuse adlı dünya standartlarında servis ve kalitesiyle ünlü otelde konaklamak Haziran ayında çok daha uygun olduğu düşünüldüğünde bu fırsatı kaçırmamak gerekebilir. Butik kültürüyle İtalya’daki en güzel tatil beldelerinden biri olan bu bölgeyi yaz aylarında değerlendirmek en uygunu olacaktır.

Prag

En ucuz olduğu ay: Temmuz

Gruplar için uygun

Prag, Temmuz ayında birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Bohemia Jazz Festivali’nden Mozart’ın 1787 yılından beri ilk kez aynı sahnede sergilenecek operası Don Giovanni’ye kadar farklı ve güzel programlar sizleri bekliyor.

Madrid

En ucuz olduğu ay: Ağustos

Gruplar için uygun

Ağustos ayında Madrid’e gitmek demek sıcak havayla ve kapanan bazı dükkanlarla karşılaşabilirsiniz demek oluyor fakat Haziran ayında yapacağınız bir geziyle kıyaslarsanız yüzde 21 oranında tasarruf etmeniz de olası. Tabi ki bu güzel haber planlamanızı iyi yaptığınız takdirde geçerli olacaktır. Bununla birlikte Prado gibi büyük müzeler Ağustos’ta da açık ve genele oranla daha az kalabalık olmasıyla çok rahat.

Krakow

En ucuz olduğu ay: Temmuz

Tek başına gezenler için uygun

Polonya’nın ikinci büyük şehri güzel bir dönüşüm geçiriyor ve ziyaretçileri için birçok olanak sağlamak konusunda iddialı. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından sağ kalan binalarının mimarisinin kattığı güzelliklerle şehir, genç nüfusu da içinde barındırmasıyla geleceklere keyifli dakikalar yaşatmak için bir çok farklı seçenek sunuyor.

Berlin

En ucuz olduğu ay: Ağustos

Gruplar için uygun

Avrupa başkentleri arasında yer alan Berlin’in, Ağustos ayında uygun fiyatlarla hizmet verdiğini pek bilen bulunmuyor. Uluslararası Bira Festivali ya da dans etmek Ağustos ayını tercih eden turistler Berlin’den genellikle mutlu ayrılıyor.

Edinburgh

En ucuz olduğu ay: Haziran

Gruplar için uygun

Edinburgh’un festival ayı olarak bilinen Ağustos’ta fiyatlar bir aylığına uçuyor. Bunun yerine şehri Haziran’da ziyaret ederseniz yüzde 29 oranında fiyatlar düşüş gösteriyor. Victoria Caddesi ve George IV Köprüsü gibi yapıları görmek için tam da uygun zamanda olabilirsiniz.

Dubrovnik

En ucuz olduğu ay: Haziran

Aileler için uygun

Yatlarında vakit geçirmek isteyen Avrupalıların birçoğu Dalmaçya Kıyılarını tercih ederken, denize kıyısı olan bu şehirde muhteşem bir tatil yapmanız mümkün. Bununla birlikte, Dubrovnik’in eski şehir olarak anılan kısmında Game of Thrones dizisinin mekanlarını da görmek büyük bir heyecan olacaktır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap