Atari, video oyun konsolları işine geri dönüyor. Geçen hafta www.ataribox.com üzerinden ilginç ve biraz da şüpheli bir donanım tanıtım videosu yayınlandı. Bitişi belli belirsiz bir “yakında geliyor” ve “ilk öğrenen siz olun” mesajıyla olan 21 saniyelik videoda pürüzsüz, panoramik bir çekimle eski tarz ahşap kaplama, ışıklandırılmış bir Atari logosu gösteriliyor.

Efsanevi şirketin en son ev oyun konsolu denemesinin 1993 yılındaki talihsiz Jaguar denemesi olduğu düşünüldüğünde, genel şüphecilik seviyesi tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi.

Cuma günü Venture Beat ile yapılan röportajda Atari CEO’su Fred Chesnais, 2013 yılında iflas çekme durumuna gelen ancak sonrasında mobil oyunlarla geri geri dönüş yapan, uzun zamandır varlığını sürdüren şirketin yeni çıkaracakları bir konsol ile yeniden dirilmeye hazırlandığını doğruladı. Teaser videosu haricinde hakkında çok az detay öğrenilen sistemin şimdilik PC teknolojisini taban olarak kullandığı biliniyor.

Bulunduğumuz noktada, gelmekte olan sürpriz yapımın, günümüz çağdaş oyun marketini mi güdüm olarak alacağı yoksa market sırasında beklerken gözünüze çarpıp alabileceğiniz, kendi kendine yeten taklit piyasa ürünlerine mi yöneleceği bilinmiyor. Konsolda yalnızca klasik Atari oyunları mı oynanacak? Oyun geliştiricilerin orijinal eski tarzdan esinlenilmiş yapımlarına açık olacak mı yoksa daha da şaşırtıcı olabilecek seçenek olan, en yeni Call of Duty ve Fallout gibi yapımları bünyesinde oynatabilecek kadar kuvvetli mi olacak? Oyun dünyasının ortak umudu ise, ‘Atari Box’ konsolunun üstteki seçeneklerin hepsini karşılayabilecek bir yapıya sahip olan modern bir donanım platformu olarak karşımıza çıkması.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap