Son zamanlarda geliştirilen teknolojik yeniliklerin ardında gündemde çok da yer almasa da büyük bir değişimi tetikleyeceği düşünülen Magic Leap adındaki startup, 1.4 milyar dolar yatırım almayı başardı.

Arttırılmış gerçeklik teknolojileri üzerine yoğunlaşan Magic Leap, ürünlerini ilginç pazarlama stratejileri ve azimli çalışmalarla tanıtarak büyük firmaların gözüne girmeyi başardı. Son aldığı 1.4 milyar dolarlık yatırımla toplam değerini 4.5 milyar dolara çıkartan startup’a Google, Alibaba ve Silikon Vadisi’ndeki devlerden biri olan Andreessen Horowitz yatırım yaptı.

Avuç içerisinde gözüken bu küçük fil Magic Leap’in teknolojisi

Startup’ın geliştirdiği daha önce görülmemiş teknoloji ile oluşturulan figürler artık gerçeğe çok daha yakın olacak ve sanal objeler gerçek dünyayla iç içe olabilecek.

Magic Leap arttırılmış gerçeklikte çıtayı yükseltiyor

Magic Leap, geliştirdiği teknolojiyi göstermek için çoğu zaman Youtube videolarını kullandı ve spor salonunda beliren balina ya da elinizin içindeki ufak bir fil gibi görseller hazırlayarak insanların dikkatini çekmeyi başardı. Fakat bu videolardan olan uzaylı istilası oyunu, giyilebilir gözlükler ile desteklendiği zaman çok daha farklı bir oluşumun gelebileceğinin sinyallerini verdi. Stüdyoda taslak olarak hazırlanan oyun için Magic Leap gerçek olmayabilir açıklaması yapsa da ileride neler olabileceği merak konusu.

Videoda stüdyoda tasarlanan uzaylı oyununu izlemek mümkün;

Arttırılmış gerçeklik prototipinin adı ise “The Beast” olarak belirlendi. Omuz genişliğinde dikdörtgen bir kutu olarak tabir edilen cihazın içinden baktığınızda gerçek dünyanın içerisinde teknolojiyle yerleştirilmiş arttırılmış gerçeklik etkileri görmeniz mümkün.

Birçok yatırımı peşi sıra almasının ardından “The Beast”in dikdörtgen büyük kutu formatından çıkıp gözlük olarak değişebileceği konuşuluyor.

Magic Leap CEO’su Romy Abovitz ise yaptığı açıklamada, ürünlerini direkt tüketiciye sunmak yerine reklam amaçlı kullanılabileceğinin sinyallerini verdi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap