Çöpünüzü çöpe atmak yerine bir yerde biriktirip onları tekrar enerjiye çevirmeniz ve böylece yakıt masraflarından tasarruf etmeniz Homebiogas ile artık mümkün.

İsrail merkezli bir startup olan HomeBiogas size 1 günlük mutfak atıklarınızın karşılığında 3-4 saatlik tüp gazı vaad ediyor. Bahçenize kuracağınız 123x165x100 cm ölçülerindeki HomeBiogas tankına attığınız hayvansal atıklar ve organik mutfak atıkları size enerji olarak geri dönüyor. Gaz üretiminin yanı sıra sıvı gübre de üretebilmeniz mümkün.

homebiogas

Sistem 1 günde 6 litrelik organik mutfak atıklarını ve 15 litrelik hayvansal atıkları biyogaza dönüştürme kapasitesine sahip. Üstelik üretilen gaz direkt bağlantıyla evinizdeki fırın ocaklarınıza bağlanabiliyor.

40kg’dan daha düşük bir ağırlığa sahip olan HomeBiogas, 1 kg mutfak atığından 200 litrelik gaz (yüksek ateşte 1 saat pişirme) üretebiliyor. Sistem kurulumu yapılan her evde yıllık 1 ton mutfak atığı değerleniyor ve 6 ton CO2’ye eşdeğer bir sera gazının doğaya salınımı da engelleniyor.

Bu müthiş enerji sistemi daha da gelişmek için kitle fonlama sitesi Indiegogo üzerinden yardımınızı bekliyor. Siz de destek olmak isterseniz Indiegogo‘dan bu tankı 995 dolara satın alabilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap