Son zamanlarda birbirinden farklı özellikleri kullanıcılarına sunmaya başlayan Facebook, para transferi ve hikayeler gibi özelliklerin ardından kullanıcılarının her şeye daha rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için ağını ve pazar payını genişletme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Facebook‘un şimdilik çok ufak bir kitle için kullanıma sunduğu yeni özellik ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan yemek siparişi vermeye olanak sağlıyor.

Uluslararası pazarda yemek siparişi veren Delivery.com ve Slice gibi isimlerle anlaşmaya varan Facebook, şu an için belirli bir bölgede kullanıma sunulan projenin geliştirilmesi için oldukça kararlı adımlar atıyor. Bu özelliğin bütün kullanıcılara sunulmasının ardından, keşfet kısmının altında yer alan hamburger ikonu aracılığıyla yemek sipariş edebilmek mümkün hale geliyor.

Konumunuzu baz alarak sipariş verebileceğiniz restoranları sizin için listeleyen bu yeni özellik, kullanıcıların restoran arama derdine küçük çaplı da olsa bir çözüm sunuyor. Etkileşimini ve pazardaki payını arttırmak isteyen Facebook için oldukça önemli bir adım olan “yemek siparişi” özelliğinin ne kadar etkili ve başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

Bu özelliğin bütün kullanıcılara açılması için Facebook‘un tüm ülkelerdeki yemek firmalarıyla anlaşma sağlaması gerektiğini ve bunun da oldukça uzun bir süreç istediğini belirtmekte fayda var.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap