Her sene Eylül ayında organize edilen Milan İlkbahar-Yaz moda haftası, marklar için yılın en önemli haftalarından biri. Podyumda birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışan markalar, kapışmalarını podyum dışına da taşıyor.

Birçok markanın yanı sıra, İtalyan markaları için oldukça önemli olan bu hafta, özellikle Giorgio Armani için daha da önemli denilebilir. Aslen Piacenza’lı olan Giorgio Armani, moda kariyerine Milan’da başlamış. 1975’te kendi şirketini kurmaya karar veren Armani, ana merkezini de Milan olarak seçmiş.

İtalya’nın ve dünyanın en başarılı moda markalarından biri olarak bilinen Armani, kariyerini 2015’te bir müze ile taçlandırmaya karar verdi. Dört katlı olan Armani/Silos müzesinin her katında farklı bir sergi görmek mümkün.

2016’nın Eylül ayında düzenlenen “2017 İlkbahar-Yaz” moda haftası sırasında Armani/Silos müzesi kapılarını yepyeni bir sergiyle açtı. Kumaşların, tasarımların yerine fotoğrafların konuştuğu bu serginin adı: Atletik Vücudun Duyguları (Emotions of the Athletic Body) ve serginin odak noktası sporcular. İtalyan olimpik komitesinin de sponsorluğunu yapan Armani markası, bu sergi sayesinde sporun önemine ve Özel Olimpiyat’lara (Special Olympics) dikkat çekmeyi planlıyor.

Bu sergiyi gezerken bugüne kadar bir şekilde Armani ile sponsorluk anlaşmasına varmış olan sporcuların fotoğraflarını görmek mümkün. Bu sporcuların içinde Cristiano Ronaldo, Rafael Nadal ve Serena Williams gibi çok ünlü isimler de var.
Serginin başarısı nedeniyle sergiyi devam ettirmek isteyen Armani, bu serginin geliri ile akıl hastalıklarına sahip olan sporcuların mücadele ettiği Özel Olimpiyat oyunlarını destekliyor.

Armani, serginin başarısını ve devam edişini kutlamak için, ana sponsorluğunu yaptığı Olimpia Milano takımı ile yaratıcı bir video çekme girişiminde bulunmuş. Gece saatlerinde Armani/Silos müzesinin içinde basketbol oynayan takım, güvenlik görevlisinin sesi araştırmak için içeri gelmesiyle ortadan kayboluyor.
Eğer yolunuz Milan’a düşerse ve Armani/Silos müzesini ziyaret etmek isterseniz, biletlerinizi şimdilik müzenin web sitesinden almanız gerekiyor. Ayrıca Milan’ın Porta Genoa mahallesinde bulunan müzenin, etrafındaki kafeler ve restoranlar da gününüzü daha keyifli kılabilir.

Müzeyi anlatan videoya göz atmak isteyenler aşağıdan izleyebilir;


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap