Artık "bilmediğimiz" bir yere giderken hangi durakta olduğumuzu sormamıza gerek kalmayacak. Google bu konuda bizlere kolaylık sunmaya hazırlanıyor.

Google'nin Haritalar uygulaması hayatımıza daha fazla girebilmek için geliştirilmeye devam ediyor. Uygulamaya gelecek yeni bir özellikle, artık Google Haritalar işaretlediğiniz durağa gelmeden önce sizi uyaracak.

Google'nin, Haritalar'ı daha cazip hale getirme isteği, artan rakip sayısından olsa gerek ama bu rekabet bizlere yarayacak gibi gözüküyor. Bahsi geçen özellik ile birlikte toplu taşımalarda adım adım yönlendirme de olacak.

Bu yeni özelliklerin, başta Android işletim sistemli telefonlara geleceği söyleniyor. Ardından iOS kullanıcıları da yararlanabilecek. Artık ineceğimiz durakları geçmeden öğrenebileceğiz. Özellikle hiç bilmediğimiz yerlerde ulaşım araçlarını kullanırken büyük kolaylık sağlayacak.

Google’nin bu senenin başlarında, arabanızı park ettiğiniz noktayı bulmanız için yaptığı güncellemenin ardından, toplu taşıma için yapılan ayrıntı da ikinci önemli güncelleme olarak dikkat çekiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap