Akıllı teknoloji ürünlerinin hayatımızda daha fazla yer edinmesinin ardından, birçok teknolojik gelişmeyle kullanıcılarının karşısına çıkan şirketler, insan hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Bu alanda küresel piyasaya giriş yapmak isteyen ArçelikTürkiye’de bir ilk olan Akıllı Ev Asistanı’nı İnovasyon Haftası’nda tanıttı.

Hala geliştirilme aşamasında olan projenin kendileri için heyecan verici bir gelişme olduğunu belirten Arçelik A.Ş. İnovasyon Direktörü Erkan Duysal, cihazın ses tanıma, doğal dil anlama ve işleme teknolojisi ile söylenenleri dinleyip, anlayarak sorulan sorulara Türkçe olarak cevap verebileceğini belirtti.

Arçelik’in ‘Akıllı Ev Asistanı’

Akıllı Ev Asistanı’nın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Duysal, ürün sayesinde ihtiyaç duyulan pek çok konuda hızlı bilgi erişiminin mümkün olabileceğini söyledi. Duysal, ürünün fonksiyonu hakkında, yapmış olduğu basın açıklamalarında şunları söyledi;

Kullanıcılarımız Akıllı Ev Asistanı üzerinden online alışveriş, yemek siparişi, fatura ödeme, bankacılık işlemleri yapabilecek. Bunun yanısıra günlük hayatı kolaylaştıran pek çok bilgiye hızlı erişebilecekler. Nöbetçi eczane, en yakın hastane gibi acil ihtiyaçların karşılanması için, doğrudan kaynak olacak bu ürün ile gündemdeki haberler, vizyondaki filmler de rahatlıkla takip edilebilecek. Tüm bu bilgiler için ‘Akıllı Ev Asistanı’ ile konuşarak ona soru sormak yeterli olacak. Ürünümüz, otomatik ses tanıma, doğal dil anlama ve işleme teknolojisi ile söylenenleri dinleyip, anlayarak sorulan sorulara Türkçe olarak cevap verebiliyor.

Şimdilik fiyatı hakkında bir bilgi verilmeyen Akıllı Ev Asistanı‘nın 2017 sonunda satışa çıkarılması planlanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap