Arap turistlerin Doğu Karadeniz‘e akın ettiği son yıllarda, yerel yönetimlerin bu yöndeki faaliyetleri mevcut turist sayısını daha da katlamaya başladı. Karadeniz‘in turizme açık yaşanabilir tek adası olan Giresun Adası da, bu akımdan en çok payını alan yerler arasında bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Giresun‘a turistik ziyarete gelen bir Bahreynli sosyal medya fenomeni Abdulaziz Humeyni “Eğer yetkililer destek verirse düğünümü burada yapmak istiyorum. Düğün için kendime 1 milyon dolar bütçe ayırdım” açıklamasında bulundu.

Ben Körfez ülkelerinde tanınan sosyal medya fenomenlerinden biriyim. İlk defa Giresun’a geliyorum. Giresun bölge olarak harika bir bölge. İlk defa gelmeme rağmen özellikle kale ve ada çok güzel. Adada farklı bir şeyler var. İlk defa gördüğüm şeyler ve ben çok etkilendim. Çok beğendim ve eğer yetkililer destek verirse ileriki dönemlerde düğünümü burada yapmak istiyorum. Şu an evlenmek için 1 milyon dolar bütçe ayırdım eğer olursa düğünümü bu ayırdığım bütçe ile burada yapmak istiyorum Abdulaziz Humeyni

Giresun Valiliği, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB), Türk Hava Yolları ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)’nın bir program kapsamında Giresun ve Ordu’ya davet edilen 20 Arap gazeteci, iki ilin Arap Yarımadası’nda turistik olarak tanıtılması için keşiflere devam ediyor.

Giresun Adası - Foto: Gökhan Kırca

Giresun Adası – Fotoğraf: Gökhan Kırca

Ben ne kadar bir şey söylesem, güzelliğinden bahsetsem, övsem de herkes gelip kendi gözüyle görsün isterim bu doğa güzelliğini. Bundan sonra Giresun’da yine bizi farklı maceralar bekliyor, doğa bekliyor, yayla bekliyor ve şaleler bekliyor. Körfez’de Türkiye deyince sadece İstanbul deniliyordu ya da Ankara deniliyordu ama baktık ki İstanbul dışında farklı alternatifler varmış. Bize geldiklerinde dediler ki Trabzon, Uzungöl ya da Ayder ama biz ilk defa Giresun’a geliyoruz ki bence Giresun’un da artık fark yaratması gerekiyor. Burada çok güzel görülmesi gereken yerler var Abdulaziz Humeyni

Eğer Humeyni‘nin bu isteği yetkililer tarafından onaylanırsa, Giresun Adası‘nın yapılacak olan 1 milyon dolarlık düğünle Araplar tarafından bilindik bir destinasyon haline geleceği tahmin ediliyor.

Fotoğraf: Gökhan Kırca - Giresun Adası

Fotoğraf: Gökhan Kırca – Giresun Adası

Ayrıca bazı havayolu şirketleri Arap Yarımadası‘ndaki şehirlerden Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı‘na direkt uçuşları da yakında başlatmayı planlıyor.

Herkül’ün altın postu aramak için geldiği, Yunanlıların Hz. Yusuf heykelini aramak için seferler düzenlediği ve Amazon Savaşçı Kadınlarının erkeklerden uzak bir dünya kurarak yaşadığı rivayet edilen Giresun Adası’nda Türkiye’nin ilk mitolojik “zamanda yolculuk” turizmi gerçekleştiriliyor. Ada hakkında detayları şuradan alabilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap