Heyecanla takip edilen Game of Thrones, 20’nci yaşını kutluyor.

George R. R. Martin‘in kaleme aldığı A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Dansı) serisinin başlaması üzerinden tam 20 sene geçti. Bu kilometre taşı hayranlara özel hazırlanan içeriklerle kutlanıyor. Bunlardan biri ise Apple‘a özel hazırlanan e-kitaplar.

HBO‘nun televizyona uyarladığı Game of Thrones başarısıyla adından sıkça söz ettiriyor. Şimdilerde heyecanla izlediğimiz Westeros‘un karmaşık dünyası aslen George R. R. Martin tarafından uzun zaman önce yaratılmıştı.

Apple’ın iBooks platformu için özel olarak hazırlanan serinin ilk kitabı A Game of Thrones: Enhanced Edition yayınlandı. E-kitap serisinin özelliği ise oldukça karışık olan bu destansı hikayeyi okumayı kolaylaştırması.

E-kitapta interaktif karakter haritaları, önemli ailelerin kısa tarihi, karakter veya mekanlara dair ufak açıklamalar ve çok daha fazlası yer alıyor. Örneğin bir karakterin ismi geçtiğinde üzerine tıklayıp onu en son nerede gördüğümüzü, o sırada neler yaptığını hatırlayabiliyoruz. Eğer hikayeye yeni bir karakter dahil olursa, yine ismine tıklayarak ona dair temel bilgileri öğrenmek de mümkün. Bunun yanında eklenen yeni bir bölümde 92 önemli ailenin mührü, kullandıkları sembol ve şimdiye kadar müttefik oldukları diğer haneleri görebiliyoruz.

game-of-thrones-ibooks-03-660x371

Tüm bu özellikleri bir arada sunan A Game of Thrones: Enhanced Edition iBooks’a özel olarak 9 dolardan satışa çıkarıldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap