Amazon’un konuşabilen hoparlörü Echo ve Google’ın Home cihazı benzeri bir sistem üzerinde çalışan Apple, Siri’yi ayrı bir cihaz olarak sesli hoparlör şeklinde tasarlayacağını açıkladı.

Apple dünya çapında gerçekleştireceği yazılımcı konferansında tanıtılması beklenen Siri’nin hoparlörü, 5 Haziran’da Kaliforniya, San Jose’de gösterilecek. Fakat Apple’ın yeni teknoloji ürünü hemen satın almak isteyen müşterilerin bu sene sonuna kadar beklemeleri gerektiği de belirtiliyor.

Son haftalarda gelen haberlere bakıldığında, yayınlanan raporlar doğrultusunda Apple mühendislerinin Siri hoparlörünün ileri bir prototipini kendi evlerinde denemeye başladığı ve kullanım alışkanlığı geliştirdikten sonra en iyi tasarımı bulmak için çalışmalarını sürdürdükleri ifade ediliyor.

Buna ek olarak hoparlörün bir ekranının olmadığı da gelen bilgiler arasında. Amazon’un yeni geliştirdiği Echo modelinde bir ekran sayesinde cihazın daha rahat kullanılabildiği görülüyordu.

Apple’ın aklında ise farklı bir strateji var gibi duruyor. Siri hoparlörünü geliştiren mühendisler, rakiplerinden daha iyi bir “akustik teknolojisi” üreterek farklı bir alanda üstünlük kurmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra Apple’ın ev ürünleriyle uyumlu olması beklenen yeni hoparlör, ses komutlarıyla evde uyumlu olduğu teknolojik cihazları kontrol edebilecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap