Bu hafta gerçekleştirdiği dev etkinlikte iPhone 7’yi tanıtan Apple’ın, onlarca çalışanını işten çıkardığı ortaya çıktı.

New York Times gazetesinin haberine göre; teknoloji devi, sürücüsüz otomobil birimindeki çalışanlarıyla yollarını ayırdı. Daha önce Project Titan adıyla sürücüsüz otomobil işine gireceği belirtilen şirketin, bu girişimini yeniden gözden geçirme kararı verdiği için işten çıkarmaları gerçekleştirdiği ifade edildi.

Resmi olarak açıklanmadı

Bugüne kadar Apple’dan sürücüsüz otomobile yönelik resmi bir açıklama gelmedi. Ancak konu ekonomi basınında ilk olarak, Wall Street Journal gazetesi tarafından 2015 başlarından gündeme getirildi. Gazete o zamanki haberinde Apple’ın yüzlerce çalışanı sürücüsüz otomobil birimine dahil ettiğini yazmıştı. Ekonomi basınında Apple’ın sürücüsüz otomobil işi için üst düzey isimleri işe aldığı spekülasyonları da dolanmıştı.

Otomobil değil teknoloji üretecek

Bloomberg‘in son haberinde; Apple’ın kendi markası altında sürücüsüz otomobil üretmek yerine, sürücüsüz otomobiller için teknoloji üretmeye karar verdiği ifade edildi. Bu işten çıkarmaların da şirketin değişen stratejisinin bir işareti olarak gösterildi.

Sürücüsüz otomobil işinde kimler var?

Apple geri adım atmış olsa da sürücüsüz otomobil alanında dünya devleri çalışmaya devam ediyor. Google, Tesla, Uber ve Ford ile General Motors gibi otomotiv devleri bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap