Apple'nin otonom sürüş teknolojisi üzerine son dönemki çalışmaları biliniyordu ama ilk kez yakından görüntülendi.

Şirketin bu konudaki ilgisi geçen yıl ortaya çıkmıştı. ''Project Titan'' adlı projede ciddi şekilde yol katedilmiş durumda. Otonom teknolojisine odaklanan bir diğer şirket olan Voyage'nin kurucusu MacCallister Higgins, Apple'nin bu yeni sistemini gözler önüne seren görüntüleri Twitter üzerinden paylaştı.

Higgins'in ifadesine göre, bir Lexus RX450h SUV modelinin tavan kısmında yer alan sistemde, ön ve arka kısımda Velodyn tarafından üretilen toplam 6 adet LIDAR sensörü yer alıyor. Bunun yanı sıra kameralar ve radar da tavan kısmında yer almış. Bakıldığında bu otonom sistemin aracın tavanını tamamen kapladığı için biraz ilkel gözüküyor. Şimdiki tahminlere göre, aracın iç kısmında herhangi bir donanıma yer verilmeyecek.

"Ürün" ile ilgili ayrıntılı bilgi bulunmasa da Apple CEO'su Tim Cook'un daha önce söylediklerine bakacak olursak, şirket bu konuya büyük önem veriyor. MacCallister Higgins'in tahmini, Apple'nin "tak çalıştır" bir otonom sistemi tasarlamış olabileceği yönünde.

Eğer bu doğruysa Apple bir araç satmak yerine, "her" araçla uyumlu çalışabilecek bu sistemi satışa sunabilir. Bu da daha geniş bir kitleye hitap etmek demek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap