Çevrimiçi müzik dinleme platformlarının iki önemli ismi Spotify ve Apple Music, abone sayılarını açıkladı. Sonuçlara göre, 23 milyon abone farkıyla Spotify önde, ancak Apple da eklediği yeni özelliklerle rakibini yakalamayı planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Apple lansmanından açıklanan veriye göre, 15 aylık geçmişi olan Apple Music‘in 17 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Spotify CEO’su Daniel Ek’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, 7 yıllık bir geçmişi olan Spotify‘ın toplam ücretli abone sayısını 40 milyon aboneye ulaştı.

Son ayın verilerine göre değerlendirmek gerekirse, şubat ayında 11 milyon üyesi olan Apple, haziran ayında yeni üye sayısını 4 milyon artırarak toplamda 15 milyonu gördü. Spotify ise 7 ayda 10 yeni üyeyi bünyesine katarak bu alanda da lider konumda.

Ancak Apple, yeni mobil işletim sistemi iOS 10 ile birlikte Apple Music‘e kazandırdığı yeni özelliklerle üye sayısını artırmayı hedefliyor. Örneğin, iOS 10‘la gelen bir özellik sayesinde iPhone kullanıcıları Apple Music‘te beğendikleri şarkıları, arkadaşlarına mesaj olarak yollayabiliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap