Spotify ve Apple Music’in yanı sıra Pandora adlı müzik sunucusunun da aralarına katılacağı açıklandıktan sonra müzik sektöründeki rekabetin daha da artacağı düşünülüyor. Kullanıcı sayılarını arttırmak isteyen taraflar bu kızgın rekabette sürekli kendini geliştiriyor.

Pandora’nın 2017 yılının ilk çeyreğinde müzik sunucusu olma yolunda çalışmalarına başlayacağını duyurmasının ardından, Apple da kendi servisi olan Apple Music’in Haziran’da yayınlandığı tarihten bu yana 20 milyon aktif takipçisi olduğunu açıkladı.

Pandora, Spotify ve Apple Music gibi sunuculara rakip olmaya hazırlanıyor

100 ülkeden daha fazla kapasitede hizmet veren Apple Music, kullanıcılarının yarısından fazlasını Amerika dışından olduğu belirtiyor. Japonya, Çin, Rusya ve Brezilya’da ağırlıklı olarak kullanılan uygulama Türkiye’de de indirilebilir durumda.

Spotify ise kullanıcı sayısı konusunda Eylül ayında yaptığı 40 milyon kullanıcısının aylık 10 dolarlık üyeliklerinin bulunduğunu açıklamasının ardından liderlik koltuğunu kimseye kaptırmadığını göstermişti.

Apple yöneticisi Eddy Cue yaptığı açıklamada bu yılın Apple Music için güzel geçtiğini belirtirken uygulamanın daha ileriye gitmesi için çalışmalarının da şart olduğunu söyledi.

Apple’da görev yapan yönetici Eddy Cue

Kullanıcı sayısını arttırmayı hedefleyen stratejiler geliştirmek isteyen Apple Music bu doğrultuda bireysel üyelik ücretini 10 dolardan 8’e, aile paketini ise 15 dolardan 13’e indirmeyi öngörüyor. Bu ücretlerin ise yılbaşında kesinleşeceğinin bilgisi veriliyor.

Bunun yanı sıra müzik sunucularının arasına Amazon da hızlı bir giriş gerçekleştirdi. ‘Music Unlimited’ adlı serviste kullanıcılar milyonlarca şarkıya, düzenlenmiş listelere ve kişisel radyo istasyonlarına erişim sağlayabiliyor. Prime üyeleri için aylık 8 dolar ücreti bulunan servisin, üye olmayanlar içinse 10 dolar ücreti bulunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap