Apple‘ın kurucularından Steve Wozniak‘ın açıklamalarına göre önümüzdeki dönemde sektörü değiştirecek hamleler Apple‘dan değil, Tesla şirketinden gelecek.

Wozniak bu kez Elon Musk ve Tesla şirketine olan hayranlığını gözler önüne seren bir açıklama yaptı. Tesla Model S araçların başarısı hakkında konuşurken, “İşe yarar bir alet oldu çünkü Musk onu önce kendisi için tasarladı. Eğer ne istediğinizi ciddi şekilde biliyorsanız ve isteğinizi mantıklı bir çerçeveye oturtabiliyorsanız, daha da önemlisi o istediğinizi gerçekten içinizden gelerek tasarlıyorsanız, işte o zaman en iyi ürünler ortaya çıkıyor.” diyerek konuya ilginç bir bakış açısıyla yaklaştı.

Dünyayı değiştiren şirketler hakkında da yorum yapan Wozniak‘a göre Tesla, Google, Facebook, Apple ve Microsoft gerçek anlamda teknoloji sektörüne ve hatta dünyanın gidişatına yön vermeyi başaran şirketler.

Fakat gelin görün ki Wozniak, sektöre yön verecek gelişmeyi yaşatan şirketin 286 milyar dolarlık bütçesine rağmen Apple değil, Tesla olacağını düşünüyor. Tabii bu “yeni büyük yeniliğin” ne olduğu konusunda da herhangi bir fikir yok.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap