Şu zamana kadar gerçekleştirilen tüm işe alım tekniklerini unutun. Apple’nin deneyeceği bu işe alma yolu eminiz daha önce kimse tarafından denenmedi.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir iş ilanı veren Apple, internet sayfasına yerleştirdiği gizli ilanı bulan kişiyi işe alacağını duyurdu. Değişik bir yöntem ile işe alacağı kişiyi daha işe almadan test edecek Apple’nin bu yöntemi ise şimdiden çok konuşuluyor.

Yaratıcı fikirleri ile ünlü teknoloji devi, bünyesine alacağı mühendislere de bir o kadar yenilikçi yaklaşıyor.

Güvenlik Uzmanı olarak çalışan Zach Whittaker, Apple’nin gizli iş ilanı ile ilgili durumu ilk fark eden olarak bunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak bu konuda kendine güvenenlere duyuruda bulundu.

Twitter üzerinden gizli iş ilanının us-west-1blobstore.apple.com internet adresinde olduğunu söyleyen Whittaker, “Güzel. Eğer gizli Apple web sayfasını bulursanız, iş teklifi alırsınız!” notu ile birlikte iş ilanının detaylarını paylaştı.

Paylaşılan detaylar arasında Apple’nin en sonda “Eğer yukarıdaki sorulara evet cevabını verdiyseniz, size ihtiyacımız var demektir! Özgeçmişinizi bize göndererek bizimle iletişime geçin group.apple.com” notu da bulunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap